دانشکده علوم انسانی

Faculty of Humanities

 

 

 

 

معرفی رشته های مدیریت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان

مدیریت مالی: (واحد لاهیجان تنها مجری این رشته در استان گیلان)

در این رشته دانشجویان با تئوری‌های نوین مدیریت مالی و کاربرد آنها آشنا می‌شوند و در نهایت می‌توانند با ارائه راهکار‌هایی برای بسط و توسعه سرمایه‌گذاری، گام‌های مؤثری در حل مشکلات اقتصادی کشور بردارند. دانش‌آموختگان مدیریت مالی علاوه بر توانایی تجزیه و تحلیل و حضور فعال در بازارهای مالی می‌توانند وضعیت مالی شرکت‌ها و مؤسسات را مورد ارزیابی قرار دهند و در اخذ تصمیمات مالی موثر در سازمان‌ها، نقش اساسی ایفا کنند. دارندگان مدرک کارشناسی در کلیه رشته ها می تواند در این رشته ادامه تحصیل دهند. فارغ التحصیل این رشته می تواند در پست های مرتبط سازمانی از جمله معاونت مالی ومعاونت سرمایه گذاری و تامین مالی اعتبارات مالی در بانک ها و ارزیابی اقتصادی پروژه ها و شرکت های سرمایه گذاری و بورس اوراق بهادار همکاری نماید.

 

مدیریت اجرایی:

دوره کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (EMBA) یا Executive Master of Business Administration به منظور ‌پرورش مدیران کارآمد جهت اداره سازمان‌های اقتصادی- اجتماعی، تولیدی و خدماتی طراحی شده است. این رشته دارای 3 گرایش بازاریابی، تولید و عملیات و استراتژیک می باشد. دارندگان مدرک کارشناسی در کلیه رشته ها می تواند در این رشته ادامه تحصیل دهند. هدف این دوره پرورش افرادی است که قادر به اداره و رهبری موثر و کارآمد سازمان یا یک بخش تخصصی از آن نظیر بخش‌های تولیدی، بازاریابی و فروش، اطلاعات و مالی، ارائه خدمات مشاوره‌ای و مطالعاتی در زمینه‌های مزبور به مدیران سازمان‌های اقتصادی و اجتماعی ، کارآفرینی با ایجاد فعالیت‌‌های جدید در درون سازمان و یا ایجاد سازمان‌‌های جدید، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌ها و سازمان‌های تحقیقاتی، ارائه سمینارها و برگزاری دوره‌های آموزشی در سازمان‌های دولتی و خصوصی و.. باشند.

 

فیلیپ کاتلر:

 فيليپ كاتلر استاد برجسته بازاريابي بين‌المللي از دانشگاه نورث وسترن و فارغ‌التحصيل از مدرسه مديريت در شيكاگو است. او توسط مركز مديريت اروپا به عنوان سرشناس‌ترين متخصص حوزه استراتژيك بازاريابي ناميده شد. فيليپ كاتلر مشاور تعداد زيادي از شركتهاي بزرگ آمريكايي و خارجي مانند IBM , Michelin , Motorola , Bank America , General Electric , Merk , Honeywell است. در زمينه برنامه ريزي و استراتژي بازاريابي، تشكيلات بازاريابي و بازاريابي بين‌المللي او سمينارهاي متعددي را در زمينه مفاهيم بازاريابي عمده و پيشرفت و توسعه سازمانها و شركتها در آمريكا، اروپا و آسيا و شركت در پروژه‌هاي KMG ارائه مي‌دهد.

مدیریت بازرگانی گرایش تجارت الکترونیک:

هدف از این رشته عبارت است از افزایش توانایی و مهارت افراد در شناخت مسائل مبتنی بر مدیریت، ساختار سازمان، فرایندهای بازاریابی،  شناخت روابط با مشتریان، فروش و خدمات به مشتریان، سازماندهی و تکنیک های مختلف  تصمیم‌گیری  می باشد. در این دوره دانشجویان قادر خواهند شد تا به تجزیه و تحلیل و ارزیابی تخصصی مسائل مدیریتی سازمان ها کمک نمایند.دارندگان مدرک کارشناسی در کلیه رشته ها می تواند در این رشته ادامه تحصیل دهند. فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث مربوط به بازار، مشتریان و تدوین استراتژی های سازمانی زمینه لازم جهت استخدام در سازمان های تجاری را دارند. ضمنا دانشجویان این رشته با توجه به شناخت لازم از نحوه ایجاد کسب و کار موفق از قابلیت زیادی برای موفقیت در حیطه کارآفرینی برخوردارند.

 

مدیریت فن آوری اطلاعات:(واحد لاهیجان تنها مجری این رشته در استان گیلان)

هدف از تشكیل دوره كارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات آموزش نیروی انسانی متخصص موسسات و سازمانهای دولتی و خصوصی است.متخصصینی كه در زمینه های مربوط به فناوری اطلاعات و مدیریت بتوانند در جهت تامین نیازهای امروز و فردای مدیریت در جامعه فعالیت كنند.دارندگان مدرک کارشناسی در کلیه رشته ها می تواند در 2 گرایش این رشته ادامه تحصیل دهند.1) گرایش کسب و کار الکترونیکی: ترکیبی از دروس مربوط به فناوری اطلاعات و دروس مدیریتی را در خود جای داده است. از دروس تخصصی این گرایش می توان کسب و کار الکترونیکی، مدیریت روابط مشتری، مدیریت زنجیره تامین، خدمات الکترونیکی، دولت الکترونیکی ، بازاریابی الکترونیکی و مسائل حقوقی تجارت الکترونیکی را نام برد.2) گرایش منابع اطلاعاتی:در این گرایش ،تمرکز بر کاربرد فناوری اطلاعات در سازمان و روش های مختلف توسعه سیستم های اطلاعاتی با تأکید بر ابعادانسانی و تکنولوژیکی، مدیریت پایگاه داده ها، مدیریت دانش و گسترش ارتباطات مبتنی بر فناوری اطلاعات می باشد.

 

 

کنت سی‌ لاودن:

کنت سی‌ لاودن ، استاد سیستم‌های اطلاعاتی دانشکده‌ کسب و کار دانشگاه نیویورک است. او مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه استنفورد و دکتری خود را از دانشگاه کلمبیا اخذ کرده است. پروفسور لاودن دوازده کتاب در زمینه‌ی تجارت الکترونیکی، سیستم‌های اطلاعاتی، سازمان‌ها و جامعه تألیف کرده است. پژوهش‌های لاودن حول محور پیاده‌سازی سیستم‌های سازمانی، تغییرات سازمانی و شغلی مرتبط با کامپیوتر در سازمان‌های بزرگ، تغییرات در ایدئولوژی مدیریت، تغییرات در سیاست‌های عمومی و شناخت تغییرات بهره‌وری در جامعه‌ دانشی است. پروفسور لاودن در کنگره‌ آمریکا یکی از خبرگان محسوب می‌شود. او پژوهشگر و مشاور اداره‌ ارزیابی فناوری (کنگره‌ آمریکا)، سازمان امنیت ضدتروریستی و دفتر رئیس‌جمهور، چندین سازمان اجرایی و کمیته‌های کنگره‌آمریکا بوده است.

 

مدیریت تکنولوژی- گرایش استراتژی های توسعه صنعتی:

 

این رشته یک تخصص میان رشته ای می باشد که بین علوم مختلف از جمله علوم طبیعی ، اجتماعی ، تجزیه صنعتی ، تئوری کسب و کار و مهندسی ارتباط برقرار می نماید .این رشته هم در ابعاد ملی و هم در ابعاد سازمانی و فردی می باشد. از اهداف اصلی این دورهتربیت متخصص برای واحدهای صنعتی و اقتصادی کشور جهت استفاده بهینه از تواناییها و پتانسیلهای علمی و تکنولوژیکی کشور می باشد.فارغ التحصیل این رشته می تواند در پست های مرتبط سازمانی از جمله مدیر تولید، مدیر کنترل کیفیت، مدیر بازاریابی، مدیر کنترل پروژه، مدیر فروش، مشاور مدیریت،استاد دانشگاه ، پژوهشگر، کارشناس تحقیقات بازارو...مشغول به کار شوند.

 

 

مدیریت صنعتی- گرایش های  تحقیق در عملیات و تولید در عملیات:

دوره کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی یکی از دوره های تحصیلی آموزش عالی است و هدف از تشکیل این دوره آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کارخانه ها،موسسه ها و شرکت های دولتی و خصوصی و نیز آشنایی دانشجویان با کاربرد روشهای علمی در مدیریت است.شرکت کنندگان در این دوره افزون بر آشنایی با مسائل نظری دانش مدیریت صنعتی ،با کاربردهای این رشته و همچنین بکارگیری نرم افزارهای مرتبط و موثر مدیریت آشنا می شوند . بدین ترتیب خلاء ارتباطی بین کادر کارشناسی ماهر و مدیریت موسسه ها به حداقل ممکن خواهد رسید . فارغ التحصیلان این رشته می توانند در قسمتهای مدیریت تولید،اداره حفاظت فنی و قسمت کنترل مرغوبیت کالا مشغول به کار شوند.

 

 

الکساندر هامیلتون چرچ:

الکساندر هامیلتون چرچ از چهره های سرشناس در رشته مدیریت در تاریخ بوده است. وی در دوران حیات خود کتاب های متعددی در زمینه مدیریت ، حسابداری، مدیریت صنعتی و... را منتشر نمود. تالیفات وی به عنوان منابع درسی در بسیاری از دانشگاههای معروف دنیا مانند بریتانیا و آمریکا استفاده می گردد.

 

چه کسی آنلاین است؟

ما 22 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم